RUSKÁ ZIMA: Až -54 °C, nejtvrdší mrazy za pět let

Mráz
Zdroj: Oficiální zdroj
V Rusku panují kruté mrazy. Ilustrační foto

V Rusku udeřily překvapivě prudké mrazy, které mají na kontě už dva mrtvé. V průběhu týdne mají přitom teploty ještě klesat, informuje v pondělí televize NTV.

V noci na pondělí klesla rtuť teploměrů v Moskvě na minus 18 stupňů Celsia. Ruští meteorologové tvrdí, že svědky takových mrazů nebyli pět let.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Od středy se prudce ochladí, sněžení bude pokračovatExtrémně chladné počasí, které téměř tři měsíce sužovalo ruské hlavní město, stálo loni život více než 40 lidí.

Omrzliny a první oběti


"V nejbližší době očekáváme studenou frontu ze západu, se kterou bude spojeno sněžení, silný nárazový vítr a vánice," uvedl náměstek ředitele ruského Hydrometeorologického střediska Gennadij Jelisejev.

 

ČTĚTE TAKÉ:


Extrémní mrazy udeřily dříve než obvykle i v Jakutsku na ruském Dálném východě. Meteorologové v obci Ojmjakon, kde byla v minulosti naměřena rekordní teplota minus 71,2 stupně Celsia, nyní zaznamenali až minus 54 stupně.

V Krasnojarsku na Sibiři měly teploty klesnout až na minus 47 stupňů Celsia, což je podle expertů až o 14 stupňů pod normou.

Mrazům padli za oběť již dva lidé a několik dalších bylo hospitalizováno s omrzlinami.

tn.cz / Mediafax