Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Rusko dál ničí rozsáhlé požáry, nejméně 30 mrtvých

Již nejméně třicet mrtvých si vyžádalo dlouhotrvající vedro a rozsáhlé požáry, se kterými zápasí západ Ruska. Za posledních 24 hodin shořelo na 1.000 domů. Informovala o tom dnes agentura RIA Novosti.

Podle agentury AP bylo k dnešnímu ránu tři dny trvajícími požáry stále postiženo asi 14 regionů. Podle místní televize jsou nejhůře zasažena okolí měst Nižnij Novgorod a Voroněž. Řada ruských regionů včetně Moskvy trpí nejhoršími vedry za posledních 130 let.


PSALI JSME:

OBRAZEM: Z Ruska je spálená země. Lidé trpí a umírají

Rusko v plamenech: kvůli požárům z vedra zemřelo 25 lidí

 

 

Sibiřská pobočka ministerstva pro mimořádné situace dnes vyšle do postižené oblasti v okolí města Nižnij Novgorod dalších 117 hasičů, kteří budou mezi požářiště sesazeni vrtulníky.

 

 

Ruský prezident Dmitrij Medveděv v pátek nařídil vládě, aby v boji s požáry podnikla další bezodkladné kroky a aby vyčlenila další peníze na odstraňování škod. Navrhl rovněž nákup dalšího vybavení včetně speciálních hasičských letadel.

 

INFORMOVALI JSME VÁS V PÁTEČNÍCH TELEVIZNÍCH NOVINÁCH:

 

 

V posledních pěti týdnech překračovaly teploty v západním a středním Rusku 35 stupňů Celsia. Vyschla i řada rašelinišť a bažin a v posledních dnech začala hořet společně s lesy.

tn.cz / ČTK