RUSKO SE BRÁNÍ EPIDEMII! Zakázalo dovoz zeleniny z EU

okurky
Zdroj: TN.cz

Rusko ve čtvrtek zakázalo dovoz čerstvé zeleniny ze všech zemí Evropské unie kvůli obavám z bakterie EHEC, která má v Evropě na svědomí už 17 životů. Informovala o tom agentura AFP.

"Zákaz dovozu čerstvé zeleniny ze všech zemí Evropské unie vstoupil v platnost dnes (ve čtvrtek) ráno," uvedl Gennadij Oniščenko, šéf ruské agentury pro ochranu spotřebitele Rospotrebnadzor.

 

Zelenina, která už byla z EU do Ruska expedována, bude podle jeho slov zabavena.

 

Zdroj nebezpečné infekce se zatím stále nepodařilo najít. Původní domněnka, že by smrtící střevní bakterii šířily salátové okurky z jihu Španělska, nebyla potvrzena.

 

PSALI JSME:

KRVÁCIVÝ PRŮJEM z okurek: V Německu 1 200 nakažených! Snědlo je nejméně 7 Čechů

POZOR! NEBEZPEČNÉ okurky ze Španělska v Česku!

VRAŽEDNÁ BAKTERIE Z OKUREK! Radíme, jak se jí bránit...

 

Kvůli obavám z nakažení nebezpečnou střevní bakterií Escherichia coli (EHEC) se v Evropě přestala prodávat španělská zelenina. Zemědělci oznámili, že budou požadovat u Evropské komise odškodné a vláda v Madridu slíbila, že jejich požadavky podpoří. Země vyčíslila ztráty svých zemědělců za poslední týden na 200 milionů eur (4,9 miliardy korun).

 

I když je nyní jasné, že španělské okurky za nákazu nemohou, počet lidí, kteří zemřeli po nakažení nebezpečnou střevní bakterií EHEC, dál roste. Německo ve středu ohlásilo 16. oběť, jedna žena zemřela ve Švédsku.

 

Vedle počtu obětí roste také počet lidí, kteří se v Německu střevní bakterií nakazili. Berlínský Institut Roberta Kocha (RKI) oznámil, že eviduje 365 nových případů. Celkem je v Německu potvrzeno 1169 nakažených lidí. Hemolyticko-uremickým syndromem (HUS), který se projevuje především selháním ledvin, trpí 470 pacientů.

 

Epidemie se v Německu šíří hlavně na severu země. Další desítky lidí nakažených bakterií EHEC hlásí i Švédsko, Dánsko, Velká Británie, Francie a také Rakousko a Švýcarsko. Všichni se zřejmě nakazili v Německu. V ČR byl zatím potvrzen jeden případ nakažení.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

tn.cz / Mediafax