Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Rusko v plamenech: kvůli požárům z vedra zemřelo 25 lidí

Lesní požáry, které běsní kvůli vedru a suchu prakticky ve všech regionech Ruska, připravily o život za posledních 24 hodin pět lidí. Mezi nimi je i jeden hasič, informovala agentura RIA-Novosti.

Počet obětí lesních požárů v Rusku stoupá. Zemřelo už 25 lidí, informuje v pátek agentura Reuters s odkazem na ruské úřady.

 

PODÍVEJTE SE OBRAZEM:
Z Ruska je spálená země. Lidé trpí a umírají

 

Ministerstvo pro mimořádné události oznámilo, že pět lidí zemřelo ve Voroněžské oblasti a devět osob v Nižněnovgorodské oblasti. Guvernér Rjazaňské oblasti uvedl, že v jeho regionu zemřely čtyři osoby, mluvčí úřadu prokurátora v Moskevské oblasti ohlásila smrt sedmi lidí.

 

ČTĚTE TAKÉ:

V Moskvě je téměř 40 °C. Smog dusí Moskvany

 

Mezi oběťmi jsou i dva hasiči, kteří byli do boje s ohněm nasazeni.

 

Kvůli ohni musely být evakuovány tisíce obyvatel. Je mezi nimi i 900 pacientů voroněžské nemocnice nebo 1200 dětí z letních táborů v okolí Rjazaně. Nejméně 2 178 lidí přišlo o střechu nad hlavou.

 

Jen ve Voroněžské oblasti bylo zraněno 439 lidí. Z nich 43 je ve vážném stavu v nemocnici.

 

Ruské ministerstvo pro mimořádné události se rozhodlo nasadit k hašení požárů 238 tisíc lidí, a to především v Moskevské, Voroněžské, Vladimirské, Rjazaňské a Nižněnovgorodské oblasti. Pomáhat jim v hašení má těžká technika i letadla.

 

Krizový štáb ruského ministerstva již připravuje návrh na odškodné pro postižené Rusy. Vyplácet by se mělo ze státního rezervního fondu. Premiér Vladimir Putin po návštěvě Nižněnovgorodské oblasti nařídil vládě vyčlenit na pomoc pro oběti pět miliard rublů (3,1 miliardy korun).

Mediafax TN.cz