Ruští policisté zabavili brožury, které kritizují Putina

Vladimír Putin - 1
Zdroj: Facebook official

Petrohradská policie zabavila členům ruské opozice 100 000 kopií brožury kritizující vládu ruského premiéra Vladimira Putina. Informuje o tom agentura Reuters.

 Opoziční strana Občanská fronta bývalého místopředsedy vlády Borise Němcova chtěla brožury rozdat během čtvrtka na mezinárodním ekonomickém fóru v Petrohradu, Putinově rodném městě. Fórum, kterého se zúčastní významní světoví ekonomové, navštíví ruský prezident Dmitrij Medveděv.

 

"Policie dostala příkaz zabránit distribuci zprávy účastníkům fóra," řekla Olga Kurnosová, šéfka petrohradské pobočky opoziční Občanské fronty.

 

Policie Kurnosové řekla, že kopie pětačtyřicetistránkové brožurky zabavuje, aby mohla prověřit, zda nepropagují extremismus. Kontrola by prý mohla být hotová během dvou až tří dnů, tedy po ukončení fóra.

 

V brožuře nazvané "Putin - výsledky deseti let", se mimo jiné píše, že za desetiletí, během kterého je Putin (dříve jako prezident) u moci, "korupce v Rusku dosáhla katastrofických rozměrů" a zvětšila se propast mezi chudými a bohatými.

 

Mediafax