Rybář a cestovatel Jakub Vágner bude hostem prestižní americké Tonight Show Jaye Lena

Český rybář a cestovatel Jakub Vágner bude v pátek v noci hostem prestižní americké Tonight Show moderátora Jaye Lena v televizi NBC. Mluvit se bude o lovu ryb, dokumentárním pořadu Fish Warrior a možná i osobním životě, řekl Jakub Vágner.

Vágner má z pozvání do tak známého a prestižního pořadu nejen krásné pocity, ale bere to i jako čest a výzvu. I když Vágnerovým životním tématem je příroda a ryby, Jay Leno pravděpodobně na pokoji nenechá ani jeho osobní život.
 

PSALI JSME:

Z Vltavy vytáhli dvoumetrového sumce
 

Hlavním předmětem vyprávění by ale měly být Vágnerovy zkušenosti z lovu sladkovodních ryb. Tento týden v pondělí se začala vysílat nová série pořadu Fish Warrior natočená pro dokumentární kanál National Geographic. Nová série je o lovu velkých druhů ryb v Jižní Americe a Africe.

PODÍVEJTE SE NA SETŘIH TOHO NEJLEPŠÍHO Z SHOW JAYE LENA:


 

Tonight Show je oblíbeným pořadem vysílaným na televizi NBC od roku 1954. Jay Leno pořad moderuje s krátkou přestávkou od května 1992. Pozvání neodmítají slavní hudebníci, filmaři ani politici – v březnu 2009 byl v pořadu jako vůbec první úřadující americký prezident i Barack Obama.
 

Pořad začíná ve 23:35 hodin místního času (sobota 05:35 hodin).

POSLECHNĚTE SI, JAKÉ POCITY MÁ JAKUB VÁGNER PŘED VYSTOUPENÍM V AMERICKÉ TALKSHOW:


 

Syn známého hudebníka Karla Vágnera je označován jako rybář a cestovatel. Sám cítí, že obě profese mu splývají. Za svými úlovky se vydává do tak odlehlých částí světa, že rybolov je pak součástí dobrodružného cestování.
 

Jakub Vágner procestoval za rybami velkou část světa. Dlouhodobě pobýval v Kazachstánu, Uzbekistánu, jeho expedice směřovaly i do Asie a do Jižní Ameriky a do povodí řeky Amazonky. Rok pracoval také jako rybářský průvodce v Austrálii při lovu velkých mořských ryb jako je mečoun, tuňák nebo žralok.
 

Vágner je držitelem mnoha rybářských rekordů. Prvním byl světový rekord, kdy byl zdokumentován úlovek 147 sumců za 40 hodin lovu. Druhým rekordem bylo ulovení největší sladkovodní ryby arapaimy velké (Arapaima gigas) v povodí Amazonie, třetím světovým rekordem byl sumec o hmotnosti 110 kilogramů a délky 251 centimetrů ulovený na italském veletoku Po.
 

Mimořádnou zajímavostí je aligátoří ryba ulovená v Texasu v květnu 2007. Následoval další světový rekord z Amazonie – ulovení největšího sumce Brachyplatystoma filamentosum o hmotnosti 190 kilogramů pouze pomocí prutu a navijáku v únoru 2008.
 

Jakub Vágner také jako první prokázal masový výskyt sumců v České republice a je jednou z klíčových postav myšlenky Chyť a pusť.

 

tn.cz / Mediafax