VIDEO: Rybář Vágner žertoval v show. Před ním tam byl i Obama

Jakub Vágner, český rybář a cestovatel, byl hostem páteční Tonight Show Jaye Lena na americké televizi NBC. Mluvil s ním mimo jiné o rybaření, jeho působení na kanále National Geographic a o České republice, řekl Vágner.

"Bylo to naprosto neuvěřitelné. Byla to pro mě obrovská zkušenost. Úplně jiný svět, to v podstatě nelze ani popsat," říkal nadšeně po vystoupení Vágner. "On (Jay Leno) je úžasný showman. Je to prostě hvězda. To, co předvádí, je úplně mimo tuhle planetu," řekl. Sám Vágner se ale blýsknul brilantní angličtinou a smyslem pro humor.

 

INFORMOVALI JSME VÁS V TELEVIZNÍCH NOVINÁCH:

 

 

CO ŘÍKAL JAKUB VÁGNER O ÚČASTI V SHOW?

 

 

ČTĚTE TAKÉ:

Rybář a cestovatel Jakub Vágner bude hostem prestižní americké Tonight Show Jaye LenaPřed tím, než Jay Leno rozhovor stočil na rybaření a Vágnerovy úspěchy, ptal se ho na Českou republiku. "Jay začal tradičně. Položil mi otázku, jestli žiju v Praze. Tak jsem mu řekl, že bydlím v Průhonicích. Pak jsme se již ale bavili o velkých rybách, které jsem ulovil, a o místech, které jsem navštívil," řekl Vágner.

Hlavním tématem jejich rozhovoru byl dokumentární pořad Fish Warrior na kanálu National Geographic, jehož je Vágner hlavní hvězdou.

Na otázku, zda Vágner cítil před vystoupením v show, ve které Leno v minulosti "griloval" osobnosti jako Baracka Obamu a Michaela Jacksona, řekl: "Trému jsem neměl. V takovéto show si ji ani nemůžete dovolit, protože by vám to zruinovalo celou kariéru. Řekl jsem si tedy buď všechno, nebo nic a šel jsem do toho."

Jakuba Vágnera čeká v pondělí ve Spojených státech další vystoupení, tentokrát v americké televizi Fox News. "Předpokládám, že debata o rybaření bude na tomto kanále poněkud serióznější," dodal Vágner.

Tonight Show je oblíbeným pořadem vysílaným na televizi NBC od roku 1954. Jay Leno pořad moderuje s krátkou přestávkou od května 1992. Pozvání neodmítají slavní hudebníci, filmaři ani politici – v březnu 2009 byl v pořadu jako vůbec první úřadující americký prezident i Barack Obama.

Syn známého hudebníka Karla Vágnera je označován jako rybář a cestovatel. Sám cítí, že obě profese mu splývají. Za svými úlovky se vydává do tak odlehlých částí světa, že rybolov je pak součástí dobrodružného cestování.

Jakub Vágner procestoval za rybami velkou část světa. Dlouhodobě pobýval v Kazachstánu, Uzbekistánu, jeho expedice směřovaly i do Asie a do Jižní Ameriky a do povodí řeky Amazonky. Rok pracoval také jako rybářský průvodce v Austrálii při lovu velkých mořských ryb jako je mečoun, tuňák nebo žralok.

Vágner je držitelem mnoha rybářských rekordů. Prvním byl světový rekord, kdy byl zdokumentován úlovek 147 sumců za 40 hodin lovu. Druhým rekordem bylo ulovení největší sladkovodní ryby arapaimy velké (Arapaima gigas) v povodí Amazonie, třetím světovým rekordem byl sumec o hmotnosti 110 kilogramů a délky 251 centimetrů ulovený na italském veletoku Po.

Mimořádnou zajímavostí je aligátoří ryba ulovená v Texasu v květnu 2007. Následoval další světový rekord z Amazonie – ulovení největšího sumce Brachyplatystoma filamentosum o hmotnosti 190 kilogramů pouze pomocí prutu a navijáku v únoru 2008.

Jakub Vágner také jako první prokázal masový výskyt sumců v České republice a je jednou z klíčových postav myšlenky Chyť a pusť.

tn.cz / Mediafax