Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Rybářská loď šla ke dnu i s posádkou! Čtyři mrtví

Rybářská loď s devíti lidmi na palubě se potopila u jižního pobřeží Nového Zélandu. Informuje v pátek server stanice BBC a deník New Zealand Herald.

Záchranáři z vody vytáhli čtyři těla a jednoho živého muže, další čtyři lidé včetně kapitána a sedmiletého chlapce se stále pohřešují.
 

Nehoda se stala v noci na čtvrtek v průlivu Foveaux, který odděluje Stewartův ostrov od Jižního ostrova. Místní úřady uvedly, že loď Easy Rider se potopila ve špatném počasí, které v úžině vládlo. Na palubě byli tři členové posádky a šest pasažérů.
 

Novozélandští záchranáři pokračují v pátrání po čtyřech pohřešovaných. Šance na jejich přežití je ale velmi malá, protože trvalo téměř 14 hodin, než se o nehodě dozvěděla pobřežní stráž. Voda v úžině je navíc ledová a podle policie lidé na lodi neměli záchranné vesty.

ČTĚTE TAKÉ:

Další loď šla ke dnu! U Atén se potopil tanker s tisíci tun ropy, kapitán zemřel
 

Čtyřiačtyřicetiletý Dallas Reedy, který nehodu přežil, uvedl, že plavidlo kolem půlnoci zasáhla 12 metrů vysoká vlna. Loď se téměř okamžitě převrátila a po dvou hodinách se potopila. Muž strávil ve vodě 16 hodin a téměř svůj boj o život ve studené vodě vzdal.
 

Když šla loď ke dnu, Reedy se chytil prázdného kanystru na benzin. Začal mu říkat Wilson podle filmu Trosečník s Tomem Hanksem v hlavní roli. "Zpíval jsem mu, mluvil jsem s ním. Udělal jsem všechno, abych zůstal naživu," řekl. Nyní je v nemocnici s následky podchlazení.
 

Kapitán rybářské lodě Rewai Karetai, který je mezi pohřešovanými, na začátku tohoto roku zachránil z moře tři lidi.
 

fim tn.cz / Mediafax