Sarkozy: Ve Francii je příliš mnoho cizinců, omezme je na polovinu!

Francouzský prezident Nicolas Sarkozy prohlásil, že v zemi je příliš mnoho imigrantů. Chce pro ně zavést přísnější pravidla a během pěti let omezit počet příchhozích cizinců na polovinu.

"Náš systém integrace funguje čím dál hůř, protože na našem území máme příliš mnoho cizinců a už jim nezvládneme najít ubytování, práci, školu," řekl Sarkozy v televizním rozhovoru.
 

Sarkozy v nadcházejících prezidentských volbách usiluje o druhý mandát. Podle  agentury AFP se tímto výrokem snaží získat voliče krajní pravice, kteří sympatizují s pravicovou kandidátkou Marine Le Penovou.
 

Dodal, že imigrace musí být kontrolována přísnějšími pravidly pro udělování povolení k pobytu pro nově příchozí cizince.
 

"V průběhu pěti let bychom počet příchozích cizinců měli podělit dvěma, tedy 180 000 nově příchozích ročně omezit na 100 000," oznámil Sarkozy.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Sarkozy má jasno! Chce být znovu prezidentem Francie
 

Prezident také plánuje omezit vyplácení některých sociálních dávek, které v současné době dostávají imigranti, kteří v zemi žijí více než 10 let a z toho pět let pracují.
 

Sarkozy svými výroky navázal na téma menšin, poté, co premiér Françoise Fillon a Marine Le Penová kritizovali košer a halál pravidla při porážení zvířat v židovských a muslimských komunitách.
 

Francie je zemí s největší židovskou komunitou, počet jejích členů je odhadován na 700 000. V zemi žijí také přibližně čtyři miliony muslimů. Přistěhovalectví a postavení menšin v zemi je jedním z dlouhodobých témat voleb.
 

První kolo voleb francouzského prezidenta je naplánováno na 22. dubna. Druhé, do něhož postoupí dva kandidáti s nejvyšším počtem hlasů, bude o dva týdny později – 6. května. Druhé kolo se uskuteční jen v případě, že v prvním nezíská žádný kandidát většinu hlasů. To je téměř jisté.
 

Favoritem voleb je socialista François Hollande, který má podle nedávného průzkumu BVA podporu 33 procent Francouzů. O osm procent méně má Sarkozy, třetí místo obsadila kandidátka nacionalistů Le Penová s jedenácti procenty.

hel tn.cz / Mediafax