Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

"Sbohem, proutníku Silvio!" Berlusconiho manželka chce rozvod

Berlusconiho žena už prý má po třiceti letech manželství dost jeho chování k rodině a jeho záliby v mladých krásných ženách.

"Veroničino rozhodnutí: Sbohem, Silvio", píše na první straně italský La Stampa. S podobným titulkem vyšel také deník La Republica.

Italský tisk v neděli přišel s informací, že manželka italského ministerského předsedy Silvia Berlusconiho Veronica Lariová požádala o rozvod.

"Jsem přinucena k tomuto kroku. Víc komentovat nebudu," uvedla pro La Stampa Berlusconiho dvaapadesátiletá Berlusconiho manželka Veronica.

Trpělivost Lariové došla poté, když se Berlusconi veselil s Neapolitánkou Noemi Letiziovou na jejích 18. narozeninách.

"Číst po novinách, že chodí s nezletilou, protože znát ji musel už před jejími osmnáctinami, číst, že ona mu říká 'papá' a že mluví o jejich setkáních v Římě a v Miláně, to bylo fakt nepřijatelné. Jak by bylo možné zůstat s takovým mužem?" cituje údajná slova Lariové La Stampa.

"Má mě rád jako dceru,“ prohlásila po oslavě narozenin Letiziová a rozčílila tím manželku Berlusconiho ještě víc. Podle Lariové premiér na oslavy 18. narozenin tří vlastních dětí nikdy čas neměl.

Lariová na avantýry Berlusconiho neupozorňuje poprvé. Před třemi dny premiéra veřejně kritizovala kvůli jeho záměru zařadit na kandidátky své strany pro červnové volby do Evropského parlamentu "hvězdičky" a přinutila ho se toho vzdát. Více TADY.

Před dvěma lety mu napsala otevřený dopis, v němž ho žádala o omluvu za pletky s bývalou modelkou Marou Carfagnovou. Berlusconi mladé krásce řekl, že by si ji vzal, kdyby byla svobodná, oženil by se s ní.

Berlusconimu je 72 let. Veronica Lariová, původně herečka, je jeho druhá manželka. Je o dvacet let mladší. Poznali se v roce 1980 a civilní sňatek uzavřeli o deset let později, když se Berlusconi rozvedl. Mají spolu tři děti ve věku 20 až 24 let. V poslední době už manželé skoro nebyli vidět společně, napsala agentura AFP.

hav TN.cz