Sedmnáctiletá dívka se ztratila, našli ji s utrženou rukou

Lýdie Skočejová
Zdroj: tvnoviny.sk
Lýdii Skočejové urval ruku zřejmě vlak.

Středoškolačka přišla s utrženou rukou. Srazil ji vlak, zatím se neví jaký.

Sedmnáctiletou Prešovčanku Lýdiu Skočejovou našel v sobotu večer šestatřicetiletý Martin. Kráčela po cestě a v levé ruce si držela utrženou pravou. "Prosila mě, abych jí pomohl. Neplakala. Ruka jí visela jen na šlaše,“ popsal její stav Martin.

 

Lýdie měla kromě jiného vyražené zuby a byla celá pomlácená. Ošetřili ji v košické fakultní nemocnici Luise Pasteura. "Je ve stabilizovaném stavu," řekla v pondělí ráno mluvčí nemocnice Jaroslava Oravcová.

 

Dívka byla podle policie v šoku, z nehody si údajně nic nepamatuje. Podle policie ji měl však srazit vlak. Železniční policie zjišťuje, o jaký spoj mohlo jít.

 

Podle informací serveru tvnoviny.sk dívka o ruku přišla. Její poranění bylo devastační a lékaři se ji ani nepokusili přišít.

 

Paži měla takřka úplně odtrhnutou a držela se pravděpodobně jen na šlaše, informoval krajský policejní mluvčí Daniel Džobanik. Policie předpokládá, že studentka se zranila na železniční trati Sabinov – Prešov.


Byla "za školou"?

 

Lýdie odešla ve čtvrtek ráno do školy, ale na vyučování nedorazila. Po poledni ji zahlédl její kamarád na sídlišti Sekčov. Domů nepřišla a její otec v sobotu požádal o pomoc při pátrání policii.

 

Podle informací deníku Korzár měla Lýdie jet s kamarádem do Košic. Spolu se po poledni vrátili do Prešova, ale pohádali se a jejich cesty se rozešly, víc ji neviděl.

muf tn.cz / tvnoviny.sk