Šéf MMF Strauss-Kahn zůstane ve vazbě!

Soud v New Yorku v pondělí rozhodl, že šéf Mezinárodního měnového fondu (MMF) Dominique Strauss-Kahn zůstane ve vazbě do dalšího slyšení, které se uskuteční 20. května. Píše to agentura Reuters.

Žalobci vyjádřili obavy, že by finančník mohl uprchnout do Francie, pokud by byl propuštěn na kauci. K tomu se přiklonila i předsedající soudkyně Melissa Jacksonová.

Obhájci za propuštění Strausse-Kahna nabízeli jeden milion dolarů (17,2 milionu korun) a odevzdání jeho cestovních dokumentů soudu. Argumentovali tím, že by jejich klient bydlel pod dohledem úřadů se svou dcerou v New Yorku.

Dvaašedesátiletý ekonom byl zatčen v sobotu v New Yorku krátce před odletem do Paříže. Podle policejního protokolu vyšel týž den v pokoji newyorského hotelu Sofitel nahý z koupelny a nutil k orálnímu sexu o třicet let mladší pokojskou, která právě přišla uklidit. Pokojská se mu vytrhla a zalarmovala policii.

Záběry, na kterých newyorští policisté strkají spoutaného Strausse-Kahna do vozu a odvážejí do cely, obletěly svět. Šokovaly globální ekonomickou instituci i Francii - socialisté počítali se Straussem-Kahnem jako s vyzyvatelem Nicolase Sarkozyho v prezidentských volbách.

Strauss-Kahn trvá na své nevině, obvinění vůči němu odmítá i jeho manželka. Pokud bude usvědčen, hrozí mu až 20 let za mřížemi.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Mediafax