Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 7. 2. 2010

Sesuvy půdy na předměstí Los Angeles, v Mexiku zabíjel uragán

Za 24 hodin napadlo v Los Angeles a okolí několik desítek centimetrů srážek. V Mexiku zabil uragán nejméně 11 lidí.

Zatímco východ severoamerického kontinentu sužují přívaly sněhu, v západní části Spojených států a v Mexiku vytrvalé deště způsobily několik masivních sesuvů půdy.

 

Na předměstí Los Angeles musely být evakuovány stovky domů, v Mexiku zavalily tuny kamení a bahna silnici v době silného provozu.


Větrná bouře s deštěm zasáhla Kalifornii, kde na předměstí Los Angeles poničila přes 40 domů a desítky automobilů. Přes 500 domů muselo být kvůli sesuvům půdy evakuováno.


Půda poškozená loňskými požáry brzy podlehla náporu vody a zavalila trosky domů bahnem. Místní obyvatelé si stěžují na pozdní varování meteorologické služby, které jim znemožnilo včas se na útok živlů připravit.


Během 24 hodin spadlo v Los Angeles a okolí na deset centimetrů srážek. Na losangeleském bulváru Ocean View, v místech, kde se silnice začíná zvedat do hor, smetl prudký liják ze silnice dvanáct automobilů. Z místa nejsou hlášeny žádné oběti, tři lidé však zemřeli při dopravních nehodách na mokrých silnicích.


Lidské životy si uragán vyžádal v sousedním Mexiku. Na silnici směřující z Temascaltepeku v centrální části země do hlavního města sesuv půdy zavalil několik automobilů, v jejichž troskách zahynulo 11 lidí. Policie a záchranáři se obávají, že počet obětí není konečný.


V západomexickém státě Michoacan v minulých dnech při záplavách a sesuvech půdy zemřelo nejméně 12 osob.

 

 Na videu se podívejte, co dokáže sněhová bouře v hlavním městě Spojených států

 

ČTK