V Indii

SIAMSKÁ DVOJČATA: Dva bratry lze od sebe oddělit, oni nechtějí!

Dvojčata
Zdroj: Barcroft TV

Siamská dvojčata vždy přitahují pozornost! Někdy mají sourozenci možnost oddělení, někdy je to vyloučené. Existují však i případy, kdy jsou dvojčata se svým stavem spokojena a nechtějí nic měnit.

To je případ dvanáctiletých bratrů z Indie. Šivanas a Šivram jsou spojeni na boku a mají společné dvě nohy i břicho, ale každý má své srdce i plíce. Teoreticky by je lékaři od sebe mohli oddělit, ale sourozenci nechtějí.

GALERIE: Siamská dvojčata

1
/
5
Zdroj: Barcroft TV
Siamská dvojčata z Indie - 5

V rodné vesnici mají výsadní postavení, protože je místní uctívají jako božstvo. Oddělení by mělo navíc ještě jeden zádrhel. Podle lékařů by Šivramovi zůstaly nohy, takže by mohl žít jako ostatní lidé, ale Šivanas by žádné neměl, a tak by byl zcela odkázaný na druhé.

 

Takhle jsou chlapci naprosto soběstační, dokonce umí jezdit na speciálním kole. Rozdělení tedy bratři nechtějí a neplánují ho ani v dospělosti. Jejich život ale rozhodně není žádná idyla.

 

 

"Když je mokro, mají problém s chůzí. Když jeden chce sedět, druhý musí ležet," popsal situaci dvojčat jejich otec pro televizi Barcroft. 

Související témata:
pet TN.cz