ŠÍLENÉ: Voják plánoval útok na VLASTNÍ ZÁKLADNU! Zatkli ho včas!

Americká policie ve středu zatkla vojáka, který je podezřelý z plánování útoku na vojenskou základnu Fort Hood v Texasu, kde v roce 2009 při střelbě zahynulo 13 lidí. Informují o tom ve čtvrtek webové portály stanic CNN a BBC.

Naser Jason Abdo byl zatčen v motelu ve městečku Killeen, v jehož těsné blízkosti se základna nachází. Jeho pokoj prohledali agenti Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI). Našli v něm kromě jiného střelný prach, munici a čtyři časopisy.

Na vojáka policii upozornil majitel místního obchodu se zbraněmi, který Abdo navštívil. V jiném obchodě se pak prý zastavil pro vojenskou uniformu.

Domovskou základnou jednadvacetiletého svobodníka je Fort Campbell v Kentucky. Z té před více než třemi týdny bez povolení zmizel, když proti němu byla vznesena obvinění z držení dětské pornografie.

ČTĚTE TAKÉ:
AGRESIVNÍ ÚTOK: Dívka probodla přítele!


CNN Abda popisuje jako vyznavače islámu, který nesouhlasil s americkou vojenskou přítomností v Iráku. Nyní je ve vazbě v Killeen. Obvinění související s možným útokem proti němu dosud vznesena nebyla.

Předloni v listopadu rozpoutal na základně Fort Hood střelbu major Nidal Hasan. Vojenský psychiatr, který měl zanedlouho odjet do Afghánistánu, zastřelil 12 vojáků a jednoho civilistu, než jeho řádění ukončila policejní kulka. Bude-li usvědčen, hrozí mu trest smrti.

tn.cz / Mediafax