Silné zemětřesení UDEŘILO U BALI

zemětřesení
Zdroj: Mediafax
Ilustrační foto

Zemětřesení o magnitudu 6,2 ve čtvrtek udeřilo u indonéského ostrova Bali. Informuje o tom agentura Reuters.

 

Epicentrum otřesů se nacházelo zhruba 160 kilometrů jihozápadně od Denpasaru, hlavního města ostrova. Hypocentrum bylo podle Americké geologické služby (USGS) v hloubce 61 kilometrů.

 

 

Ředitel meteorologické agentury na Bali Endro Tjahjono oznámil, že zemětřesení nevyvolalo hrozbu vlny tsunami. Nebyly zaznamenány žádné následné otřesy.

 

Červený kříž uvedl, že místní nemocnice přijaly 43 zraněných. Pět lidí utrpělo vážná zranění hlavy, někteří mají polámané končetiny.

 

Zemětřesení rozechvělo některé budovy a vyděsilo turisty. Ti ve zmatku vybíhali z hotelů.

 

"Cítila jsem to v nohách, pak na srdci a v hlavě, udělalo se mi nevolno," popsala své pocity Caroline Mercierová z Kalifornie. Dodala, že zemětřesení již zažila několikrát, ale nikdy nebylo tak silné.

 

"Moje první reakce byla, že se musím dostat z budovy. Strašně mne zmátlo, když se začala třást střecha," vylíčila Mercierová.

 

Někteří turisté si však otřesů vůbec nevšimli. "Nejvíc mě pobavilo, že naši zahraniční hosté seděli v hale a zemětřesení vůbec necítili. Začali pobíhat, až když slyšeli výkřiky, že je zemětřesení," sdělil zaměstnanec jednoho z místních hotelů.

 

Otřesy způsobily škody zejména na prosklených budovách, některým domům popraskaly zdi a stropy.

 

Indonésie leží v aktivní vulkanické zóně nazývané Tichomořský ohnivý kruh. Tato oblast, v níž se setkávají kontinentální desky, je charakteristická častým výskytem vulkanické a seizmické činnosti. Nacházejí se v ní dvě třetiny všech aktivních sopek Země.

 

Nejničivější zemětřesení zasáhlo Indonésii v roce 2004. Otřesy o magnitudu 9,1 vyvolaly mohutnou vlnu tsunami, která zasáhla 14 států. Zemřelo při ní 200 000 lidí.

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Mediafax