Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Zemětřesení zasáhlo východ Venezuely

Východ Venezuely postihlo zemětřesení. Cítit bylo v oblasti, kde jsou ropné rafinerie.

Otřesy dosáhly síle 5,6 stupně Richterovy škály. Přišly ve 13:30 místního času, tedy po 19. hodině času českého.


Epicentrum bylo asi 39 kilometrů od malého pobřežního města Carupano v hloubce asi 12 kilometrů. Zemětřesení bylo cítit i v Puerto La Cruz, kde má ropné rafinerie státní společnost PDVSA.


"Lidé byli velmi vystrašení. V panice vyběhli na ulice, protože se to zdálo silné," popsala otřesy obyvatelka Curupana Milagros Ordazová.


Slabé otřesy cítil v Barceloně, správním městě oblasti Anzoategui, i guvernér oblasti Tarek William Saab. Vyzval lidi, aby zůstali v klidu a řekl, že hasičské sbory a civilní obrana je budou včas varovat. Zdůraznil, že úřady mají situaci pod kontrolou.


Zatím nejsou známy žádné informace o škodách a obětech. Zemětřesení o síle 5,6 stupně Richtera je však považováno za středně silné, zranění či škody zpravidla nezpůsobí.


"Všichni to cítili. Lidé jsou v pohotovosti," hlásila po telefonu Maria de Rondon, obyvatelka Puerto La Cruz. Otřesy ale vyvolaly velkou paniku.


Rozhlasové zprávy uvádějí, že otřesy byly cítit v širokém okolí směrem k oblíbenému tiristickému letovisku Isla Margarita.


Epicentrum je vzdáleno 1500 kilometrů jihovýchodně od haitského Port-au-Prince, které v úterý postihlo ničivé zemětřesení, více TADY.

muf TN.cz