Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Silvio BERLUSCONI chce ZPĚT do PREMIÉRSKÉHO křesla!

Protesty italských dopravců proti úsporným opatřením vlády premiéra Montiho hrozí přerůst v generální stávku. Bývalý předseda vlády Silvio Berlusconi prohlásil, že přišel čas, aby usedl zpět do premiérského křesla.

"Očekáváme povolání k opětovnému vládnutí, protože jsme přece byli demokraticky zvoleni v minulosti," citoval Berlusconiho ve svém pátečním vydání deník Financial Times. Berlusconi prohlásil, že jediné, k čemu zatím vedla úsporná opatření premiéra Montiho, jsou ochromující stávky.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Berlusconi chce být znovu prezidentem AC Milán

 

Italští dopravci, jejichž protest začal v úterý, požadují snížení cen paliv. Ty kvůli zvýšení daní v rámci vládního úsporného programu dosáhly 1,7 eura (43 korun) za litr.

 

K protestům se v pátek přidali i řidiči taxi. Důvodem je fakt, že Montiho úsporný balíček se snaží rozšířit počet taxi licencí a také chce dát řidičům možnost podnikat souběžně ve více než jediném městě nebo aglomeraci.

 

"Trávíme čtvrtý den ve frontě asi tří set kamionů poblíž města Foggia v jižní Itálii," řekl agentuře Mediafax český řidič kamionu Roman Těšínský. "Nikdo ze zdejších organizátorů nám není schopen dát informace o tom, jak dlouho ještě protest potrvá, šíří se ale zprávy o tom, že by mělo dojít k pokusu o vyvolání generální stávky."

tn.cz / mediafax / kos