Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Není to už moc?

Skandál ve škole: Slepý chlapec (8) zlobil, učitelka mu vzala hůl!

Malý Dakota přišel za trest o slepeckou hůl
Zdroj: ABCNews.com

Jak byste potrestali osmiletého slepce, který zlobí? Okřikli ho, zkusili mu vysvětlit, co udělal špatně? Omyl! To je málo! "Lepší" je vzít mu hůlku, na které závisí.

Alespoň to je představa přiměřeného trestu podle vedení jedné základní školy v americkém Kansas City. Terčem trestu se stal osmiletý Dakota Nafzinger, který v pondělí ve školním autobuse ztropil scénu.


Když pak u školy z autobusu vystoupil, učitelé mu slepeckou hůl zabavili a místo ní nevidomý chlapec nafasoval bazénový plovák, který připomíná tlustou pěnovou nudli.


Školský odbor kontroverzní trest obhajuje slovy, že hůl hoch nafasoval při nástupu do školy, je tedy státním majetkem, který lze kdykoli okamžitě zabavit. O hůlku přišel Dakota proto, že s ní měl praštit jednoho ze svých spolužáků.


Dakota trpí vážnou vývojovou poruchou, kvůli které se narodil úplně bez očí. Pro portál ABC News si postěžoval, že sice dostal místo hole plovák, ale pohyb s ním byl prý mnohem náročnější.


"Za osm let svého života toho můj chlapeček protrpěl už tolik a vůbec se mi nelíbí, že mu to někdo cizí ještě ztěžuje," neskrývá podráždění Dakotova matka Rachel, která nepochybuje, že zabavení hole byl jen způsob, jak synka ponížit a zesměšnit.


Původně měl hoch bez hole vydržet celé dva týdny. Poté, co se kolem případu strhnul poprask, přijeli představitelé školského odboru k Nafzingerovým už po dvou dnech, omluvili se a hůl Dakotovi vrátili.

pez TN.cz