Malá hrdinka

Školačka (10) zabránila loupeži ve vlastním domě

Maminka s dítětem
Zdroj: Thinkstockphotos
Ilustrační foto.

Desetiletá dívenka zabránila loupeži v domě své rodiny. Když zjistila, že se trojice zlodějů chystá vloupat do domu, zavolala na tísňovou linku a řídila se instrukcemi dispečera až do příjezdu policie.

"Je mi deset let. Myslím, že někdo přichází po příjezdové cestě a jsem k smrti vyděšená,“ řekla do telefonu operátorce Pejtin Moková. Malá Paityn ze Spojených států byla nemocná sama v domě, když se do něj přes okno vloupali zloději. Strachy nemohla skoro ani dýchat, přesto se zvládla schovat do spíže a zavolat na tísňovou linku . "Jsem uvnitř mého domu, maminka šla do obchodu a někdo je u mě doma,“ řekla dispečerovi.

 

Jak se plížila k zadním dveřím domu, slyšela mužské hlasy. "V tu chvíli jsem věděla, že něco plánují, takže jsem byla dost vyděšená,“ popisuje své pocity školačka.

 

S telefonem u ucha se holčička schovala za stromem na zahradě a uviděla svou matku, jak se vrací z obchodu. Ale maminka ji neviděla! "Doufala jsem, že nemají zbraně nebo tak něco, aby mámě neublížili,“ vzpomíná Paityn.

 

Naštěstí neměli. Díky tomu, že holčička správně uvedla všechny potřebné údaje, přijela za chvíli policie, která jednoho ze zlodějů zatkla. Další dva bohužel utekli.Za několik dní se desetiletá dívka potkala s mužem, který byl na druhém konci telefonu a dost možná jí zachránil život. Jak později malá Paityn prohlásila, bylo to mnohem lepší než ve filmu.

´kos / s přispěním Ondřeje Koutského TN.cz