To se nepovedlo

To je ostuda! Škromachovo selfie z Terezína pohoršilo celý svět 

Škromachova selfie pobouřila zahraničí
Zdroj: Reprofoto mirror.co.uk
Škromachova selfie pobouřila zahraničí média

Místopředseda Senátu Zdeněk Škromach je známý tím, že "žije" na sociálních sítích. Zatímco jeho hovory od bazénku byly úsměvné, selfie z piety za oběti nacismu se stala mezinárodní ostudou.

Jednu z výrazných tváří sociální demokracie zachytily v úterý kamery České televize právě v okamžiku, kdy zvedl ruku s mobilním telefonem a s úsměvem si fotil autoportrét, takzvanou selfie.


Jenže jeho "výstup" pochopitelně nezůstal nepovšimnutý a záběry se velmi rychle ocitly na facebooku a dalších sociálních sítích. Tam všude Škromach sklidil poměrně ostrou kritiku za to, že je neotesaný a nemá kouska slušného vychování.


Incident, krásně ilustrující prapodivnou politickou elitu naší země, ovšem bohužel nezůstal bez povšimnutí i odjinud. O "hololkaustové" selfie totiž píše i britský bulvární deník Daily Mirror, který připomíná Škromachovu posedlost selfie i to, že už v minulosti se vesele křenil u pomníku obětem druhé světové války.


Mirror přináší i autentické reakce lidí na sociálních sítích, kde třeba Dana Jonášová napsala, že Zdeněk Škromach nemá žádný respekt k zemřelým. Britové citují i autora původního obrázku z televizního vysílání, který napsal, že "(Škromach) je ještě větší idiot, než jsme si mysleli."


Faux paus sociálního demokrata ovšem zaujalo i řecký portál Newsbeast.gr, který rovněž upozorňuje, že Škromachova lehkomyslnost vytočila lidi na sociálních sítích k nepříčetnosti.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Selfie roku: Lady Gaga se vyfotila s nenalíčenou Adele

Užasná náhoda: Kluci vyběhli Rockyho schody a na jejich konci stál on!

Související témata:
pez TN.cz