Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Silná bouře

Slavnou sochu Krista v Riu začali opravovat! Poničily ji blesky

Zdroj: TV Nova

V Riu de Janeiru začali opravovat slavnou sochu Krista, kterou poničily blesky. Silná bouře poničila palec slavné sochy, před měsíc pak jiná bouře poničila hlavu a prostředníček.

Dělníci, kteří opravují slavnou sochu Ježíše Krista, mohou z osmatřicet metrů vysoké sochy obdivovat překrásnou brazilskou krajinu. Slavnou sochu minulý týden poškodila jedna z nejsilnějších bouří, jaké město pamatuje.
 

Jeden z více než tisícovky blesků poničil pravý palec slavné soše Krista. Před měsícem jí živel poškodil hlavu a prostředníček. Teď se památka hemží restaurátory.
"Hromosvody povedeme z koruny, kde byly doposud, až k prostředníčku," říká stavební inženýr Clesio Dutra.
 

Ti, co na soše pracují, mají obrovské štěstí. Naskytl se jim výhled, o kterém se nesnilo ani obyvatelům těch nejvyšších mrakodrapů. Na jedné straně oceán, na druhé zelené hory. A pod nimi milionové město.
 

Pracovat na 38 metrů vysokém monumentu, navíc 700 metrů nad městem, je pro milovníky výšek odměnou. Opravy by neměly výrazně zasáhnout ani turistický ruch.
 


Ročně se k soše vydají až dva miliony turistů. Práce se tak budou provádět v méně frekventovaných hodinách, ráno a večer. Na opravě jednoho ze sedmi novodobých divů světa, mezi které Ježíš s otevřenou náručí patří od roku 2007, budou prý restaurátoři pracovat příští čtyři měsíce.

hmr / Ema Klementová tn.cz / TV Nova