monstrum

SLEPÁ SPRAVEDLNOST: Matka zabila vlastního syna (2), pak se radovala z výhry v loterii!

Matka zabila vlastního syna, pak se radovala z výhry v loterii
Zdroj: People's Postcode Lottery
Vražedkyně Rebecca Shuttlerworthová (25) na snímku uprostřed.

Osud někdy může být hodně krutý. Jak jinak si vysvětlit, že přihrál výhru v loterii do rukou ženy, která jen pár měsíců předtím chladnokrevně usmrtila vlastní dítě. Teď ji sice nejspíš čeká doživotí, výhra ji ale rozveselila natolik, že úsměvy rozdávala na všechny strany.

Rebecca Shuttlerworthová (25) porodila malého Keanu v roce 2008. Tehdy žila spolu s jeho otcem ve městě Torquay na jihu Anglie. A nenáviděné dítě týrala v podstatě od chvíle, kdy se narodilo, protože jí prý bránilo v tom, aby "žila svůj vysněný život". Nakonec ho bezcitně zabila.
 


Pak ale Shuttlerworthové, která svoji vinu vehementně popírá, spadl do klína malý poklad v podobě 10 000 liber (přes 300 000 korun). Přesněji řečeno její přítelkyni, se kterou udržuje intimní poměr a teď s ní žije v Manchesteru. A když si obě výhru přebíraly z rukou zástupkyně sázkové kanceláře, usmívaly se od ucha k uchu.
 

Ale popořádku. Když bylo synovi Shuttlerworthové 15 měsíců, rozešla se s jeho otcem a navázala vztah s jistým Lukem Southertonem (32). Neváhala a přestěhovala se za ním i se synkem do bytu v Birminghamu.

Právě tam také záchranáři tělo chlapce našli. Přivolala je sama Shuttlerworthová, která tvrdila, že Keanu utrpěl infarkt. V tu chvíli Keanu ještě žil, byl už ale ve velmi kritickém stavu. Jeho matka mu přivodila vážná zranění, jimž v lednu 2011 po převozu do nemocnice podlehl. Dožil se pouhých dvou let.
 

Následná pitva ukázala, že chlapeček zemřel na vnitřní krvácení. Matka ho v posledních 48 hodinách jeho života opakovaně tloukla rákoskou. Celkově měl po těle 37 různých zranění včetně podlitin, řezných ran a kousanců, zlomenou lebku a natržený žaludek.
 


Je patrné, že Shuttlerworthovou její hrůzný čin nikterak netrápí. A to navzdory tomu, že nad ní má brzy vynést rozsudek soud, který ji shledal vinnou z vraždy a násilí na dítěti. Překvapivé na celém případu mimo jiné je, že vyšinutá žena byla propuštěna na kauci a vyšetřována na svobodě. Obžaloba pro ni žádá doživotní trest vězení.

tn.cz / zdg