Slovák, kterému policisté na letišti dali do batohu trhavinu, dostane odškodné

Výbušnina
Zdroj: TN.cz
Tuto trhavinu přivezl Štefan Gonda do Irska

Štefan Gonda, kterému slovenští policisté v lednu tajně dali do batohu trhavinu hexogen a on s ní poté odletěl do Irska, dostane od ministerstva vnitra finanční odškodné.

Jeho výši si Gonda nepřál zveřejnit, informuje ve středu webový portál TVNoviny.
 

Dosluhující slovenský ministr vnitra Robert Kaliňák řekl, že s dohodnutou výší odškodného byl spokojený jak Gonda, tak ministerstvo.

PSALI JSME:

Šéf slovenských pohraničníků kvůli skandálu s bombou rezignoval

 

Případ je označován za jeden z největších přehmatů slovenské policie.
 

Slovenští policisté v lednu během cvičení na letišti v Popradu připevnili k zavazadlům cestujících celkem 96 gramů trhaviny hexogen. Výbušninu hledali policejní psi, kteří se tak měli v "reálných" podmínkách připravovat na skutečný zásah. Vzorek v Gondově batohu však psi neobjevili.
 

PSALI JSME:

Slováci poslali do Irska muže s bombou v kufru. Irové zuří
 

Gonda tak letěl s trhavinou z Popradu do Dublinu. O dva dny později ho irští policisté zadrželi, uzavřeli přitom i část ulice, kde bydlel.
 

Gonda byl zatčením otřesen, 4. ledna večer ho prý telefonicky kontaktovala slovenská policie s tím, že má v popruzích na vnější straně batohu balíček s pachovou stopou pro psa. Policisté mu vysvětlili, že si vzorek výbušniny vyzvednou přístí den ráno irští policisté, o razii a zatčení nepadlo ani slovo.
 

Na policejní stanici Gonda strávil několik hodin. Poté za ním přišel policejní důstojník a oznámil mu, že bude propuštěn. Za zatčení se mu omluvil.

 

tn.cz / Mediafax