VIDEO ohlasy obětí

Slováky vyděsilo zemětřesení: Třásly se nám domy, shodují se

Slovenskem otřáslo v noci na dnešek zemětřesení. Mnoho obyvatel otřesy půdy řádně vystrašily. "Celý dům se třásl, byl to hrozný zvuk,“ popisovala svízelné chvíle jedna ze svědkyň Patricia.

Zemětřesení udeřilo pod Tatrami krátce před půlnocí ze čtvrtka na pátek. Otřesy dosáhly magnituda 2,7 a na mnoha místech země pořádně vyděsily místní obyvatele. Někteří nechtěli zpočátku věřit, že je opravdu postihlo zemětřesení.

 

"V tu chvíli byl celý dům na nohách,“ vzpomíná Patricia pro portál tvnoviny.sk a dodává, že nikdo nechápal, co se děje. Nikoho prý nenapadlo, že by se mohlo jednat o zemětřesení. Patricia si prý zpočátku myslela, že začaly odstřely z v blízkém kamenolomu.

 

"Cítila jsem pořádné chvění, třásly se i obrazy na stěnách,“ říká Saskia z vesnice Dědinky v okrese Rožnov. Iva z Kozelce nedaleko Popradu si také užila během zemětřesení své. Její dům se otřásl v základech, řinčelo sklo a prý cítila tlakovou vlnu jen pět kilometrů od Popradu.

 

PSALI JSME:

Slovensko zasáhlo zemětřesení

 

První vlna otřesů, která zasáhla Slovensko před půlnocí, byla k ránu následována ještě dalšími dotřesy. Ty dosáhly magnituda 2,1 a zemí zahýbaly před dnešní šestou hodinou ranní. Obě dvě zemětřesení mohli pocítit obyvatelé obcí v okolí epicentra. To se nacházelo v hloubce 10 kilometrů pod vesnicí Vernár právě nedaleko Popradu.

tn.cz / hru