Slovenské letadlo muselo kvůli hořícímu motoru nouzově přistát

Letadlo Boeing 737-400 slovenské letecké společnosti AirExplore muselo v sobotu nouzově přistát na řeckém ostrově Kos, během letu mu totiž začal hořet motor.

"Naše letadlo cestou z italské Verony do Řecka muselo krátce před koncem letu kvůli hořícímu motoru nouzově přistát na řeckém Kosu. Nikdo z cestujících ani posádky však zraněn nebyl," řekl muž, který si však kvůli interním firemním předpisům nepřál zveřejnit své jméno.

 

Na palubě bylo podle informací agentury Mediafax 169 cestujících a sedm členů posádky. Ti všichni museli opustit palubu letounu pomocí záchranného tobogánu.

 

ČTĚTE TAKÉ:

V troskách letadla zahynulo v Mexiku pět lidí

 

Jak a proč začal motor hořet, v současné době na řeckém letišti zkoumají technici. Letadlo však není schopné dalšího letu, pro cestující proto byla domluvena náhradní doprava.

 

Podle specializovaného serveru planes.cz začal motor letadlu hořet až po přistání na ostrově Kos, ostatní sobotní lety na trase mezi Kosem a Veronou této společnosti jsou zrušené.

 

AirExplore je novou leteckou společností, osvědčení od Leteckého úřadu Slovenské republiky k provozování letecké přepravy získaly slovenské aerolinky teprve na konci letošního března. AirExplore provozují pod registrační značkou OM-AEX jediný letoun, stosedmdesátimístný Boeing 737-400. Kdy bude jediné letadlo slovenské společnosti opravené a co bude s objednanými lety, není v současné době jasné.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

tn.cz / Mediafax