Řádění živlů

Slovensko zasáhlo zemětřesení

Slovensko zasáhlo v noci na pátek zemětřesení. Jeho centrum bylo u města Poprad pod Vysokými Tatrami.

Země se otřásla dvakrát, informovala televize Markíza. Poprvé ve čtvrtek v půl dvanácté v noci, podruhé v pátek krátce před šestou ráno. Slovenský geofyzikální ústav u prvního otřesu nejdříve naměřil magnitudu 2,8. Později ji upřesnil na 2,7.

 

Je to tak další zemětřesení, které naše sousedy vyděsilo za poslední měsíce. Naposledy zde zasáhlo v březnu zemětřesení o magnitudu 3,4, při kterém se posouval nábytek.

 

Podívejte se na reportáž TV Nova:

 

 

PSALI JSME:

Slovensko vyděsilo zemětřesení! Posouval se nábytek, prchala zvířata
 

Centrum čtvrtečního zemětřesení bylo deset kilometrů pod obcí Vernár u Popradu. Po hlavním otřesu následoval další nad ránem. Měl magnitudu 2,1.
 

Zemětřesení nebyla příliš silná, ale mnozí Slováci je pocítili. "Krátce před půlnocí jsem cítila otřesy. Chvěl se celý dům. Trvalo to dvě tři vteřiny," napsala na zpravodajský web Markízy Martina ze Spišské Nové Vsi.
 

"Vše se třáslo, pohybovaly se i obrazy na stěnách," sdělila Saskia z vesnice Dedinky. "Myslela jsem nejdřív, že začali střílet tady v kamenolomu."
 

Jiní Slováci píší o houpajících se lustrech, řinčícím sklu a cinkajících talířích. Některé z nich druhé zemětřesení před šestou ráno probudilo. Lidé také cítili tlakovou vlnu. Otřesy však naštěstí nezpůsobily žádné větší škody.
 

Podle serveru tvnoviny.sk hrozí zemětřesení i na dalších místech Slovenska. Mezi rizikové zóny patří Malé Karpaty, Bratislava, Podunajská nížina a také severozápad země v oblasti Žiliny  a východ v oblasti Zemplínské šíravy.

hel tn.cz / Mediafax