Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Hrůzy války

Smrt číhá na školním hřišti! Granát zabil dva chlapce

Boje v Doněcku
Zdroj: isifa.com

Dva chlapci ve věku 15 a 18 let dnes zahynuli na školním hřišti v Doněcku, na které dopadl dělostřelecký granát.

Další dva ve věku 17 a 21 byli zraněni těžce, tři děti odvezla záchranka se středním a lehkým zraněním. Oznámila to agentura Interfax s odvoláním na očité svědky. Škola se nachází asi tři kilometry od doněckého letiště, kde i dnes pokračovaly boje mezi povstalci a ukrajinskou armádou.


V době výbuchu bylo školní hřiště plné dětí, které hrály fotbal. Na místě bylo i několik dospělých, uvedl Interfax. Incident potvrdilo i "ministerstvo vnitra" samozvané Doněcké lidové republiky. Podle některých ukrajinských médií dopadla na školní hřiště raketa vypálená z bojové zóny v okolí letiště.


Doněcké letiště je od léta symbolem tvrdých bojů, které nezastavilo ani příměří vyhlášené počátkem září. Povstalci se snaží vytlačit z areálu ukrajinské vojáky palbou z děl, minometů a raketometů, těžké zbraně do boje nasazuje i armáda. Vzbouřenecká agentura Novorossija oznámila, že dnes se nad Doněckem poprvé po delší době objevily ukrajinské bojové letouny.


Ukrajinský ministr zahraničí Pavlo Klimkin v reakci na tragický incident v Doněcku vyzval Organizaci pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE), aby na místo bezodkladně vyslala své pozorovatele. "Jsme šokováni nelidským útokem na doněckou školu. Je třeba věc okamžitě vyšetřit a potrestat viníky," uvedl Klimkin.

tn.cz / ČTK