SMRT MAFIÁNSKÉHO BOSSE: zemřel v přestřelce na severu Mexika

Šéf drogového kartelu z Mexického zálivu Antonio Ezequiel Cárdenas Guillen známý spíše jako Tony Tormenta zemřel při přestřelce s vládními silami na severovýchodě Mexika.

S odvoláním na tamější armádu o tom v sobotu informovala agentura AFP. "Ve městě Matamoros (stát Tamaulipas) propukly boje a Tony Tormenta byl zastřelen," sdělil AFP pod podmínkou anonymity její zdroj v mexické armádě.

 

Podívejte se na záběry z místa přestřelky:

 

 

Tamaulipas se za poslední měsíce stal jedním z mexických států nejvíce zasažených drogovým násilím.

 

Cárdenas získal pozici jednoho z nejvlivnějších narkobaronů v Mexiku po zatčení a extradici do Spojených států v roce 2007 jeho bratra Osiela Cárdenase Guilléna, který do té doby stál v čele Golfského kartelu.

 

ČTĚTE TAKÉ:

ODVAHA! Proti mexické mafii se staví mladá studentka

VÁLKA DROGOVÝCH KARTELŮ: 12 mrtvých

 

Mexický prezident Felipe Calderón vyhlásil po nástupu do funkce v roce 2006 válku organizovanému zločinu a narkomafii. Calderón si byl vědom velké úrovně korupce mezi úředníky a policisty, do boje proti drogovým dealerům proto zapojil armádu. Na mexické hranice se Spojenými státy bylo kvůli tomu odveleno 60 tisíc vojáků.

 

Odhaduje se, že ročně přes mexické území do Spojených států, Evropy i Asie protečou drogy za 40 miliard dolarů (téměř 700 miliard korun).

 

Za poslední čtyři roky si násilí spojené s drogami vyžádalo v Mexiku podle různých odhadů 24 až 28 tisíc obětí.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

tn.cz / Mediafax