SMRT USÁMY: Ohlasy světových politických špiček

Politici a představitelé západních států uvítali zprávy o smrti vůdce mezinárodní teroristické sítě Al-Káida Usámy bin Ládina. Informují o tom v pondělí agentury Reuters a AFP.

Britský premiér David Cameron řekl, že bin Ládinova smrt přinese "velkou úlevu" celému světu.

 

"Usáma bin Ládin byl odpovědný za nejhorší teroristická zvěrstva, která kdy svět viděl – za 11. září a za mnoho útoků, které připravily o život tisíce lidí, mnoho z nich Britů. Je to velký úspěch, že byl nalezen a už nebude schopen provádět svou kampaň globálního teroru," řekl Cameron.

 

PSALI JSME:

USÁMA BIN LÁDIN JE MRTVÝ! Teroristu zabili američtí vojáci

 

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu Spojené státy za zabití bin Ládina pochválil. Podle něj to je pro Washington a jeho spojence "ohromný triumf".

 

Newyorský starosta Michael Bloomberg řekl, že bin Ládinova smrt posílí ty, kteří při teroristických útocích z 11. září 2001 přišli o své blízké.

 

PSALI JSME:

Nahradí BIN LÁDINA: Odměna za Zavahrího je 25 milionů dolarů

 

"Zabití Usámy bin Ládina nesnižuje utrpení, které Newyorčané a Američané zažili na vlastní kůži, ale je to kriticky důležité vítězství pro náš národ a pocta milionům mužů a ženám v našich ozbrojených silách, kteří za naši zemi tak tvrdě bojují," řekl Bloomberg.

 

Novozélandský premiér John Key řekl, že svět je bez bin Ládina bezpečnější.

tn.cz / Mediafax