SMRT VE VODĚ! Na řece Moskvě se POTOPILA VÝLETNÍ LOĎ! Sedm lidí nepřežilo

Sedm lidí se utopilo, když se na řece Moskvě protékající stejnojmenným ruským městem potopila výletní loď, informuje v neděli agentura AFP. Po pěti pohřešovaných pátrají záchranáři.

"Vytáhli jsme těla pěti cestujících," uvedl mluvčí moskevského úřadu pro mimořádné situace. Další dva jsou zatím pohřešovaní. Podle serveru themoscownews.com je jejich šance na přežití naprosto minimální.

 

Na výletní lodi cestovalo 16 pasažérů a členů posádky. Sedm lidí se podařilo zachránit, mezi nimi dva Turky.

 

Loď Vlaštovka vlastněná soukromou společností se potopila v neděli v 00:58 místního času (sobota 22:58 SELČ) nedaleko sportovního stadionu Lužniki.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Na Volze se potopila loď! Dva lidé zemřeli!

LOĎ S UPRCHLÍKY SE POTOPILA! 270 Afričanů se pohřešuje

 

V neděli ráno pokračovalo pátrání po pěti nezvěstných. Mluvčí moskevského úřadu odmítl komentovat, jaká je šance, že se je podaří najít živou.

 

"Prozatím věříme, že příčinou nehody bylo porušení předpisů," řekl pro AFP náměstek ředitele úřadu pro mimořádné události Jurij Besedin.

 

Před necelými třemi týdny se na řece Volze v středoruské republice Tatarstán potopil výletní parník Bulgarija. Havárii nepřežilo 122 lidí na palubě. Plavidlo vyrobené před 56 lety v Československu bylo přetížené a nemělo platné povolení k provozu.

tn.cz / Mediafax