Vakcíny se zpožděním

Kvůli úředníkům chlapec dostal léky pozdě a zemřel!

Dítě
Zdroj: Mediafax
Téma:

Desítky dětských životů mají podle aktivistů na svědomí pomalí úředníci, kteří nepochopitelně brzdí zavedení nové účinnější vakcíny proti meningitidě (zápalu mozkových blan).

S šokujícím prohlášením přišla skupina občanských aktivistů, která ve Velké Británii proti zápalu mozkových blan bojuje. Podle nich umírá každý měsíc jedno dítě úplně zbytečně, informuje portál Skynews.


Za všechno mohou pomalí a špatně pracující úředníci, kteří mají nedostatkem aktivity bránit povolení a zavedení nové, modernější vakcíny, která chrání kojence před zhoubnou nemocí.


"Příliš mnoho našich nejmenších umírá nebo zůstává trvale postiženo jen kvůli letargickému byrokratickému aparátu," nešetří tvrdou kritikou zakladatel občanské iniciativy Meningitida TEĎ Steve Dayman.


Jednou z obětí pomalých úředníků, kteří novou vakcínu v Británii stále blokují, i když ji EU povolila už na začátku roku 2013, je i Caroline Williamsová z Walesu.Její syn Caden totiž v roce zemřel kvůli nedostupnosti moderní vakcíny. Nemoc hocha zabila rok poté, co Evropská unie použití nové vakcíny posvětila.


"Počet dětí, které by tahle vakcína mohla zachránit, je omračující. A úředníci místo toho pořád jednají o její ceně. Oni prostě handlují s dětskými životy a lepí na ně cenovku," nešetří Williamsová kritikou státního aparátu.


A reakce britského ministerstva zdravotnictví její slova v podstatě potvrzuje. Úřad totiž ústy svého mluvčího vzkázal, že rychlé zavedení vakcíny je sice důležité, ale ještě důležitější je za lék vyjednat dobrou cenu.

pez TN.cz