Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

otřesy zabíjely

Smrtící ZEMĚTŘESENÍ v Číně: Desítky mrtvých, stovky zraněných!

Zemětřesení - ilustrační foto
Zdroj: isifa.com

Čínu dnes postihlo několik poměrně silných zemětřesení, která si podle místních úřadů vyžádala nejméně desítky mrtvých a stovky zraněných. Stav řady zraněných je vážný.

Zemětřesení připravila o život 20 lidí, dalším třem stovkám lidí způsobila zranění. Až 81 zraněných je ve vážném stavu. Je tedy možné, že obětí bude ještě přibývat.


Větší materiální škody hlášeny nebyly. Podle místních odborníků a americké geologické služby USGS měly otřesy v této lidnaté asijské zemi sílu od 5,6 do 6,6 stupně Richterovy škály.
 


Otřesy byly podle agentur v hloubce od jen jednoho kilometru do deseti kilometrů. Nejsilnější zaregistrované zemětřesení bylo na severozápadě Číny v méně lidnaté provincii Kan-su u města Ting-si, odkud byly hlášeny první oběti. Město leží asi 1230 kilometrů západně od Pekingu.


V dubnu si otřesy o síle 6,6 stupně Richterovy škály v provincie S'-čchuan na jihozápadě Číny vyžádaly na 200 mrtvých a více než 13 000 zraněných. Zemětřesení o síle přes osm stupňů ve stejné oblasti před pěti lety po sobě zanechalo 90 000 mrtvých nebo pohřešovaných.

zdg tn.cz / ČTK