SMUTEK ZE SMRTI JOBSE! Na mši se s ním loučil Gates i Clinton!

Smuteční mši za zemřelého počítačového vizionáře Steva Jobse (†56) zažil o víkendu kalifornský kostel elitní americké univerzity Stanford. Rozloučit se se zakladatelem a mozkem známé společnosti Apple přišel mimo jiné šéf Microsoftu Bill Gates (55) nebo bývalý americký prezident Bill Clinton (65).

Kalifornský kostel se zaplnil zvučnými jmény nejen ze světa informačních technologií. Podle informací rakouského serveru ÖE24, se přišel se Stevem Jobsem, jehož pohřeb proběhl 8. října jen v rodinném kruhu, rozloučit mimo jiné vedoucí internetového vyhledavače Google Larry Page (38), ředitel společnosti Oracle Larry Ellison (67), frontman skupiny U2 Bono (51) nebo známá zpěvačka Joan Baez (70).


Firma Apple pojala smuteční událost jako přísně soukromou, o čemž svědčí přísná bezpečnostní opatření, která na místě panovala po celou dobu. Šéf firmy Google měl údajně problémy dostat se do kostela, protože si zapomněl pozvánku.

 

 

O samotné mši zahraniční média příliš informací nepřinesla – oficiální zdroje z Applu a univerzity ve Standfordu se totiž zdráhaly poskytnout jakékoli komentáře. Server Yahoo News nicméně uvedl, že do kostela přišlo poměrně velké množství lidí a že odtud zněla pomalá a tklivá hudba.

 

PSALI JSME:

Steve Jobs: Jak šel čas s velkým vizionářem

Tyhle REVOLUČNÍ NOVINKY dal světu Steve Jobs! PODÍVEJTE SE!

 

 

Zpráva o smrti Steva Jobse přišla na začátku října. Jeden ze zakládajících členů společnosti Apple dlouho bojoval se zákeřnou rakovinou slinivky. Před smrtí svěřil řízení známé firmy do rukou Tima Cooka (50).

Bild.de