Sněhová kalamita uvrhla Británii do chaosu

Sníh komplikuje situaci na mnoha místech. Sněhová bouře sužuje Británii.

Na většině území Velké Británie během noci na pátek napadlo několik desítek centimetrů sněhu. Do dopravního chaosu uvrhly celou zemi.


Nejhorší situace je na jihovýchodě Anglie, v Londýně, Kentu a Essexu. Policisté a záchranáři se zde snaží vyprostit stovky řidičů, kteří ve svých vozech v pátek ráno kvůli silné vánici havarovali.


Počasí těžce zasáhlo i leteckou dopravu. Letiště v Lutonu zrušilo všechny lety. Jeho personál totiž kvůli hustému sněžení nestačí čistit ranveje.


Na londýnském Gattwicku pak byly všechny lety odloženy o sedm hodin. "Přistávací dráha není bezpečná," informoval televizi mluvčí letiště. Podle něj Gattwick všechny lety přesměrovává na letiště v celé Británii. Kvůli sněžení byly zrušeny desítky letů i v Londýně - Stanstedu a Manchesteru.

 

Britští meteorologové předpokládají, že na celém území Británie by mohlo během pátku spadnout dalších 20 centimetrů sněhu.


S krizovou situací se potýká také mezinárodní letiště v Bruselu. Kvůli sněhu zde bylo zrušeno 30 odletů a 70 příletů. Belgičtí meteorologové však předpokládají, že zdejší situace by se měla v pátek odpoledne zlepšit.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

tn.cz / Mediafax