Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

záhadná tragédie

Šokující smrt: Kamil (31) dostal injekci proti alergii a zemřel!

Mladík v nemocnici
Zdroj: Getty Images
ilustrační foto

Mladý muž se jako obvykle na začátku pylové sezóny dostavil za svou lékařkou, aby mu píchla injekci na zmírnění příznaků alergie, kterou trpěl. dopadlo to tragicky.

Jedenatřicetiletý Kamil ze slovenské Stupavy za svou lékařkou přišel jako vždy na začátku března. Jenže krátce po její aplikaci dostal anafylaktický šok, uvedl portál topky.sk. Začaly ho pálit oči a potom upadl do bezvědomí.
 

Převezli ho do nemocnice, kde se bezvědomí prohloubilo v koma. Lékaři se ho marně snažili probrat a zlepšit jeho zdravotní stav. Po dvou měsících na lůžku zemřel. Včera se s Kamilem naposledy rozloučila jeho rodina.
 

"Žádná injekce není bezpečná, žádný lék. I když je injekce banální věc, zničí život jednoho člověka a všech kolem něj," řekla portálu jeho zdrcená matka. Podle úřadů je kamilův případ první takový na Slovensku.

 

 

Co je anafylaktický šok
 

Anafylaktický šok je extrémní, život ohrožující forma alergické reakce, okamžitá odpověď jedince na podání alergenu, ke které dojde nejpozději do 30 minut. Nejčastěji se tak stane právě po injekčním podání léku.
 

ČTĚTE TAKÉ:

Nepříjemné alergie: Víme, jak je úspěšně léčit!
Trápí vás alergie? Některé čaje je dokážou utlumit
Skoncujte s alergiemi jednou provždy!
Pozor na alergii u moře!
                                                    Do lékáren se vloni dodalo za 630 milionů korun léků proti alergii, balení se zvětšují

hel TN.cz