Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Soud: KREJČÍŘ předstíral RAKOVINU! Kvůli penězům!

Radovan Krejčíř
Zdroj: TN.cz

Aby získal miliony, předstíral smrtelnou nemoc! To zaznělo u soudu v jihoafrické republice, kde byl uprchlý český podnikatel Radovan Krejčíř označen za strůjce pojišťovacího podvodu.

Krejčířovo jméno zaznělo během soudního slyšení v případě doktora Mariana Tupého, urologa z Johannesburgu. Ten se přiznal, že padělal lékařské záznamy, aby to vypadalo, že má Krejčíř rakovinu. Tak si jednačtyřicetiletý podvodník loni přišel na 4,5 milionu jihoafrických randů (přes 11 milionů korun), které mu vyplatila pojišťovna Liberty Life. Informoval o tom ve čtvrtek webový portál timeslive.

Tupý se o den dřív u soudu v Kapském městě k podvodu přiznal a byl odsouzen k sedmileté podmínce s odkladem na pět let. S jihoafrickou justicí se dohodl, že bude svědčit proti Krejčířovi.

Jeden ze zaměstnanců pojišťovny Herman Fourie před časem vypověděl, že Krejčíř uzavřel s pomocí konzultanta Petera Foukala 27. října 2007 životní pojistku na 12 a čtvrt milionu randů a pojistku pro případ vážné nemoci na stejnou částku. Pojistka začala platit 1. listopadu 2007.

Podle Fourieho dostala 10. června 2010 společnost Liberty Group prostřednictvím Petera Foukala požadavek na vyplacení pojistky pro případ vážné nemoci. Pojišťovna požadavek uznala a 26. července 2010 Krejčířovi vyplatila příslušnou částku.

PSALI JSME:
Krejčíř prý v JAR podvedl pojišťovnu o 12 milionů

Na začátku února letošního roku ale za pracovníkem pojišťovny přišel vyšetřovatel Patrick Mbotho z elitní policejní jednotky Hawks a upozornil společnost na to, že kvůli Krejčířovi možná přišla o čtyři miliony randů.

Krejčíř měl prokázat svou nemoc na základě laboratorních vzorků, které zfalšoval právě Tupy. Ten v průběhu vyšetřování policii vypověděl, že se mu Krejčíř přiznal k vraždě německého podnikatele Uwe Gembally. Český podnikatel veškerá obvinění popírá.

 

tn.cz / Mediafax