Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 21.5. 2013 13:37
Větrná smršť

VIDEO PO TORNÁDU: Rodina se ukryla v bunkru, když vyšla ven, viděla všude zkázu!

Zdroj: liveleak.com

Jedna z rodin žijících v oklahomském Moore měla štěstí v neštěstí. Před smrtícím tornádem se ukryla v krytu vybudovaném na zahradě, když ale vyšli ven, nezbylo jim nic! Vše jim vzal ničivý živel. Na druhou stranu, řádění větrné smršti přežili, 91 lidí takové štěstí nemělo...

Když rodiče viděli blížící se tornádo, okamžitě vzali děti a šli se ukrýt do podzemního krytu, který měli vybudovaný na svém pozemku. Poté, co tornádo odeznělo, vyšli ven a zbyly jim jen oči pro pláč...
 

Místo domu viděli jen kupu trosek! Po okolí byl poházený nábytek, elektronika i oblečení, píše slovenský portál Topky.sk.
 

Tornádo, které zpustošilo městečko Moore poblíž Oklahoma City ve stejnojmenném státě, bylo široké asi 3 kilometry. Vítr foukal rychlostí až 320 kilometrů za hodinu a dosáhl stupně F4 z pětistupňové Fujitově-Pearsonově stupnice.
 

117

GALERIE: Tornádo v Oklahomě

Zdroj: isifa.com

Tornado v Oklahomě - 2

Hodnocení:


 

Apokalypsa si vyžádala 91 obětí, z toho bylo 20 dětí! Další stovky obětí, některé i v kritickém stavu, leží v nemocnici. Jednalo se o největší tornádo v USA za poslední dva roky. Lidé neměli příliš šancí větrné smršti uniknout, protože byli varováni jen 16 minut předtím, než tornádo dorazilo.

 

 
Podívejte se na reportáž TV Nova o tornádu v Oklahomě:
 

tn.cz / hmr