Steve Jobs představil NOVINKY APPLU!

Šéf Applu Steve Jobs představil v pondělí nové výrobky firmy, která si dala do znaku nakousnuté jablko - nové operační systémy pro iPhone, iPad a Mac. Informuje o tom agentura Reuters.

Pohublý Jobs vystoupil na úvod technologické konference Applu v kalifornském San Francisku - podle tradice v černém tričku a ošoupaných modrých džínech. Přivítal ho bouřlivý potlesk.
 
Jobs se hbitě pohyboval po pódiu. Jeho nástup provázela skladba "I Feel Good" (Cítím se dobře) od soulové legendy Jamese Browna.
 
Pětapadesátiletý Jobs v lednu odešel na zdravotní dovolenou. Krátce nato magazín National Enquirer zveřejnil fotografie, které ho zachycují, jak na kost vyzáblý kráčí s manželkou Lauren Powellovou na snídani před návštěvou centra pro léčbu rakoviny v kalifornském Palo Altu.
 
Teď se Jobs, jemuž v roce 2004 odoperovali rakovinový nádor ze slinivky a pět let poté transplantovali játra, ukázal na firemní akci. Není však jasné, nakolik mu zdraví dovolí podílet se na řízení společnosti.
 
"Je nádherně. Díky, že jste přišli,“ řekl šéf Applu k více než pěti tisícům posluchačů.
 
Jobs během prezentace, která začala v 19.00 SELČ, oznámil novou verzi iOS - operačního systému pro chytré telefony iPhone, tablety iPad a multimediální přehrávače iPod Touch. Tato verze obsahuje službu iCloud, která umožní ukládat hudbu na servery Applu. Kromě toho Jobs uvedl počítačový systém Mac OS X, který má konkurovat Windows od Microsoftu.
 
Už po několika minutách však ikona ze Silicon Valley předala slovo marketingovému řediteli Philu Schillerovi a z pódia zmizela.
 
Newyorská burza na Jobsovo vystoupení reagovala předem. Akcie Applu posílily o dvě procenta.

Mediafax