Steve Jobs po nemoci TRPÍ. Raději REZIGNOVAL na funkci u Apple

Legenda Silicon Valley Steve Jobs ve středu rezignoval na post výkonného ředitele společnosti Apple Inc., na jejímž založení se v roce 1976 podílel, informují ve čtvrtek agentury Reuters a AFP. Jobs byl zvolen předsedou, ve funkci jej nahradí Tim Cook.

Pětapadesátiletý Jobs odešel 17. ledna ze zdravotních důvodů na dovolenou. Spoluzakladatel počítačového gigantu, který vznikl v garáži, se léčí z rakoviny slinivky břišní.

Společnost Apple uvedla, že se Jobs stane předsedou a výkonným ředitelem byl zvolen Tim Cook, jenž dosud řídil oddělení prodeje a provozu.

ČTĚTE TAKÉ:
Steve Jobs představil NOVINKY APPLU!


"Stevova neobyčejná vize a vůdcovství zachránily Apple a dovedly ho na pozici nejinovativnější a nejcennější technologické společnosti na světě," napsal člen představenstva Art Levinson. "Představenstvo má plnou důvěru, že Tim je tím pravým člověkem stát se naším příštím CEO."

Apple nezveřejnil důvod Jobsova odchodu. Jobs se ale dlouhodobě potýká se zdravotními problémy. V roce 2009 mu transplantovali játra. Spekulace o jeho rezignaci přiživil jeho vyhublý zjev.

PODÍVEJTE SE TAKÉ:
Šéf Applu Steve Jobs BRZY UMŘE, spekuluje tisk


Jobsova rezignace se promítla i na akciové trhy. Po jejím oznámení se akcie Applu propadly o 5,3 procenta. Akcie výrobce telefonu iPhone a multimediálního tabletu iPad spadly na 356,10 dolaru (6042 koruny), když běžné obchodování uzavřely na 376,18 dolaru.

Jobs ale hodlá zůstat v představenstvu společnosti Walt Disney Company, uvedl pro Reuters zdroj blízký mediální a zábavní firmě. Jobs se stal členem správní rady poté, co Disney v lednu 2006 koupilo animační studio Pixar, které Jobs vedl, za 7,4 miliardy dolarů (126 miliard korun).

tn.cz / Mediafax