letadla jako bomby

STRACH Z 11. ZÁŘÍ: Teroristé pózují s ukradenými letadly

Ztracená letadla a bojovníci Libyjského úsvitu - 3
Zdroj: Twitter

Výročí teroristického útoku z 11. září 2001 se blíží a ve světě stoupá obava z dalšího takového útoku. Důvod? V Libyi zmizelo 11 dopravních letadel, mají je prý bojovníci z teroristické organizace Libyan Dawn (Libyjský úsvit) a možná je chtějí použít jako bomby. Stejně jako v případě newyorských dvojčat.

Bojovníci z teroristické organizace Libyjský úsvit děsí celý svět. Jedenáct dopravních letadel, která provozovaly dvě státní aerolinie, zmizely minulý měsíc poté, co vtrhla militantní skupina Libyjský úsvit na mezinárodní letiště v hlavním městě Tripolisu.

 

GALERIE: Ozbrojení teroristé pózují před ukradenými letadly

1
/
3
Zdroj: Twitter
Ztracená letadla a bojovníci Libyjského úsvitu - 2

 

To, že se nejedná jen o spekulace a domněnky, potvrzují fotky, které se objevily na twitteru. Bojovníci Libyjského úsvitu na nich pózují na zmizelých letadlech se zbraněmi v rukou. Americká vláda (a nejen ta) má důvodné obavy, aby se neopakoval podobný scénář jako 11. září 2001.

 

 

I čísla, která v tomto případě vystupují, jsou trochu podivná. Teroristický útok se stal 11. září a ukradeno bylo přesně 11 letadel. Náhoda? Možná, ale podobná číselná "náhoda" se později ukázala i v případě útoků 11. září 2001... Tak snad se nebude žádná katastrofa opakovat.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

VIDEO: Debata o násilí na ženách se zvrhla v brutální útok syna na matku

Rihanna zešílela? Provokace, útok na muslimy, nebo neobratně projevený souhlas?

Související témata:
hru TN.cz