STRAŠNÉ! Bílý žralok ZABIL v Austrálii amerického POTÁPĚČE! Vyplavalo jen ZNETVOŘENÉ TĚLO!

U pobřeží západní Austrálie se podruhé za dva týdny odehrál smrtelný útok žraloka. Mořský predátor v sobotu zabil amerického potápěče, informuje server britské televize BBC.

Dvaatřicetiletý Američan se potápěl sám u ostrova Rottnest nedaleko Perthu. Svědkové na jeho lodi si nejprve všimli velkého množství bublin, které stoupaly na hladinu. Pak vyplavalo znetvořené tělo potápěče.


Dva lidé na palubě tvrdí, že útočil asi třímetrový žralok bílý.


Úřady nezveřejnily jméno oběti ani její rodiště. V Austrálii údajně pobýval na pracovní vízum.

 

ČTĚTE TAKÉ:

HROZNÁ SMRT! Žralok ukousl surfařovi nohy! Ten útok nepřežil!


Útoky žraloků jsou častější při zamračené obloze. V sobotu bylo na západě Austrálie zataženo.


Před 12 dny zmizel ve vodách u Perthu čtyřiašedesátiletý obchodník Bryn Martin. Naposledy ho spatřili 350 metrů od pláže Cottesloe. Jeho potrhané plavky později policie objevila na mořském dně. Poškození plavek se shoduje se stopami po útoku žraloka.

 

NAPSALI JSME:

Žralok na Seychelách zabil britského turistu

 


V září žralok u zálivu Bunker 260 kilometrů jižně od Perthu zabil jednadvacetiletého surfaře Kyle Burdena. Loni v srpnu útok žraloka u nedalekého Gracetown oblíbeného mezi surfaři nepřežil jednatřicetiletý Nicholas Edwards.
 

U australských břehů se vyskytuje velké množství žraloků. Smrtelné útoky jsou tu však poměrně vzácné - v posledních 50 letech jich bylo zaznamenáno jen 53. Průměrně v Austrálii dojde k 1,2 útoku žraloka s následkem úmrtí ročně.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

tn.cz / Mediafax