Strašné! Mina zabila v Afghánistánu pět polských vojáků

Pět polských vojáků z mezinárodních jednotek pod velením NATO zemřelo ve středu na jihovýchodě Afghánistánu. Jejich obrněné vozidlo najelo na minu, informuje agentura AFP a deník Gazeta Wyborcza.

Gazeta Wyborcza uvedla, že vojáci byli na hlídce v provincii Ghazní několik kilometrů od polské základny. Byli členy podpůrných jednotek Provinčního rekonstrukčního týmu (PRT), který místním obyvatelům distribuuje oblečení a potraviny a stará se o stavbu silnic nebo studen.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Ozbrojenci v Afghánistánu zabili čtyři německé vojáky


Událost se stala v 11.30 hodin místního času (08.00 hodin SEČ). Obrněný vůz MRAP s polskými vojáky najel na minu, která podle odhadu deníku Gazeta Wyborcza mohla vážit až 150 kilogramů. Nejmenovaný svědek agentuře AFP uvedl, že obrněné vozidlo je zcela zničené a oběti odvážely vrtulníky.


K odpovědnosti za útok se přihlásilo radikální hnutí Taliban. Mluvčí hnutí Zabihulláh Mudžáhid zaslal textovou zprávu, v níž se uvádí, že Taliban zaútočil na polský konvoj a zabil několik vojáků NATO.

 

PSALI JSME:

V Afghánistánu zahynul ČESKÝ VOJÁK! Další dva byli zraněni


Středeční incident je zatím poslední z řady úmrtí v řadách polských jednotek. Na konci října zemřel v provincii Ghazní svobodník Mariusz Deptula, když jeho vozidlo najelo na bombu. Celkem v Afghánistánu od března 2002 zemřelo podle Gazety 36 Poláků.


Polsko má v Afghánistánu 2600 vojáků, což představuje jeden z největších kontingentů v mezinárodních silách pod velením Severoatlantické aliance (ISAF). V Afghánistánu je celkem nasazeno na 140 000 zahraničních vojáků, většinu, asi 100 000, tvoří Američané.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

maš tn.cz / Mediafax