Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

STRAŠNÉ! Postřelenou ženu lékaři nezachránili! Její nenarozené dítě ano!

Ženu ve vysokém stupni těhotenství zastřelil útočník přímo v kostele. Lékaři měli na vybranou: buď budou svádět marný boj o život ženy, nebo se pokusí zachránit její nenarozené dítě.

Třiačtyřicetiletý útočník zaútočil na svou oběť přímo v madridském kostele. Přitom do hrudníku zasáhl i druhou ženu. Poté se rozeběhl k oltáři, poklekl před křížem a zabil sám sebe.

 

První obětí byla žena ve vysokém stupni těhotenství. Šestatřicetiletá Španělka měla krátce před porodem. Záchranáři se nejdříve pokusili ženu oživit, ale bez viditelné šance na úspěch. Zdravotníci stáli před těžkým rozhodnutím – pokračovat dál v oživování ženy, nebo se pokusit zachránit nenarozené dítě.

 

Dlouho se nerozmýšleli. Lékařka Ceferina Cuesta Lópezová sáhla po skalpelu a u mrtvé ženy provedla císařský řez. "Tady už nešlo o estetiku provedení řezu, mohli jsme proto jednat rychle," popsala později deníku El Mundo.

 

Za několik málo minut byl malý chlapec na světě. "Zpočátku nedýchal, jeho srdce netlouklo, ale povedlo se nám ho znovu oživit. Dítě mělo mírně poraněnou hlavu, okamžitě jsme ho převezli do nemocnice," vyprávěla lékařka dále.

 

Zatím není jisté, jestli chlapec, který při porodu vážil sotva dvě kila, přežije. "Musíme ho teď 72 hodin pozorovat," vysvětlila lékařka, která se ještě ten večer stala hrdinkou.
 

tn.cz / muf