Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

skandální přehmat

Strážník taserem sestřelil slepce. Jeho hůl považoval za meč

Anglický policista asi příliš koukal na Hvězdné války. Jedině tak se dá vysvětlit jeho chování, když taserem skolil jednašedesátiletého slepce. Jeho bílou hůl považoval za meč.

Scéna jako z filmu Hvězdné války se zřejmě odehrála v hlavě pochůzkáře v severoanglickém Chorey, když pustil do seniora padesát tisíc voltů.
 

Tamější policie dostala hlášení, že po městě běhá muž s mečem. Zbrklý strážce zákona ho rozpoznal ve slepci Colinu Farmerovi a rozhodl se, že zasáhne. Vytáhl paralyzátor a pustil důchodci do zad elektrický šok. Po té zaklekl a spoutal ho.


Nevidomý senior ale vůbec netušil, že se k němu blíží policista a že po něm něco bude chtít. "Spadl jsem na zem a celou dobu jsem křičel: 'Jsem slepý, jsem slepý'," vypráví otřesený Farmer.


"Byl jsem vyděšený. Myslel jsem, že se mě někdo chystá okrást. Byl jsem přesvědčený, že mě zavraždí. Skočil mi koleny na záda," nemůže se z otřesného chování strážníka vzpamatovat.

 

 

Poté, co na místo dorazil druhý policista a uvědomil, co se stalo, odvezl paralyzovaného slepce do nemocnice. Colin Farmer vyzval policii, aby chybujícího pochůzkáře potrestala a propustila. Hodlá také podat vlastní žalobu.
 

Angličtí strážci zákona chodí tradičně beze zbraní. Paralyzátory ale používají čím dál častěji. Veřejnosti to vadí a nynější případ roztáčí další kolo debaty o policejním násilí.

tn.cz / kisa