STŘELBA V RUSKU: Nájemný vrah ZAVRAŽDIL starostu!

Nájemný vrah zastřelil v pondělí ráno starostu ruského města Sergijev Posad, když do něj vypálil dvě rány. Starosta následkům zranění podlehl v nemocnici.

Starosta ruského města Sergijev Posad byl v pondělí zastřelen. Informuje o tom agentura AFP. Jevgenij Duško odcházel ráno okolo 05:30 SELČ ze svého bytu, když jej neznámý útočník dvakrát střelil.


"Starosta zraněním podlehl v nemocnici," uvedli vyšetřovatelé. Zatím však není jasné, proč Duška zavraždili.


"Okolnosti jeho úmrtí naznačují, že šlo o nájemnou vraždu," konstatoval policejní mluvčí Vladimir Markin. Podle něj může mít vražda spojitost jednak s Duškovou prací starosty, ale také s jeho předchozími podnikatelskými aktivitami.


Starostův otec Anatolij Duško sdělil, že jeho syn byl zavražděn, protože se "vměšoval do podnikatelských zájmů mnoha místních obchodníků".


"Město je v šoku," řekla místní úřednice Olga Solnijškinová. Podle ní se Duško v poslední době zabýval městskými službami a bydlením, což jsou v Rusku "notoricky zkorumpované oblasti podnikání".


Duško byl zvolen starostou v dubnu 25členným místním parlamentem v rámci nového komunálního volebního systému, který vylučuje veřejné hlasování. Před tím, než se stal starostou, předsedal pětatřicetiletý Duško místnímu zákonodárnému sboru a byl hlavním odpůrcem bývalého starosty.


Na svých webových stránkách se Duško označoval za bývalého profesionálního vzpěrače. Vystudoval sociologii a filozofii na univerzitě v Moskvě.


Město Sergijev Posad leží zhruba 60 kilometrů severně od Moskvy. Žije tam 105 tisíc obyvatel.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

 

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Mediafax/tn.cz