Zbraň neměl

Střelec Vondrouš čekal na Klause ve Vídni, byl zatčen

Vondrouš
Zdroj: Facebook official

Pavel Vondrouš, muž, který v Chrastavě vytáhl zbraň na prezidenta Klause, byl dnes zatčen ve Vídni. Čekal zde opět na českého prezidenta, který je v Rakousku na návštěvě.

Rakouská policie byla podle redaktorů deníku Právo předem informována o tom, že Vondrouš míří do rakouské metropole. Takže rakouští policisté měli více čas na reakci, než Klausova ochranka při chrastavském incidentu, kteří někteří nazvali anarchistickým činem, jiní pokusem o atentát. 
 

Klaus jel do Vídně, aby zde představil svou knihu, ve které kritizuje evropskou integraci pod vedením EU. Vondrouš byl zatčen těsně před příjezdem českého prezidenta.
 

Ke chrastavskému útoku na Klause došlo koncem září. Spáchal ho Pavel Vondrouš, komunistický sympatizant. Motivem jeho činu bylo údajně přehlížení politiků, kteří "jsou slepí a hluší k nářkům lidu“.
 

 

Útok byl pouze demonstrativní. Vondrouš střílel airosftovou zbraní, která vystřeluje pouze malé plastové kuličky. Přesto svým činem zcela zaskočil nepřipravenou ochranku. Ta ho dokonce ani nezadržela a nezneškodnila na místě. Střelce zatkla policie o několik desítek metrů dál, kam v klidu odkráčel a dával rozhovory médiím.
 

Klausovým bodyguardům za toto selhání hrozilo až deset let. Nakonec se ale nedostanou ani před soud. Klaus jim totiž udělil milost.
 

Jiný osud ovšem čeká "atentátníka" Vondrouše. Ten strávil po incidentu 26 hodin v cele předběžného zadržení a policie ho obvinila z výtržnictví. Kvůli aféře později odstoupil šéf prezidentské ochranky Jiří Sklenka.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

sta TN.cz