DAVID (10) POSTŘELIL UČITELKU! Poté spáchal sebevraždu...

Desetiletý školák David Mota Nogueira postřelil ve škole ve městě Sao Caetano do Sul u brazilského Sao Paula svou 38letou učitelku a následně se zastřelil. Informuje o tom v pátek server deníku Bild.

Chlapec došel ve čtvrtek do třídy s revolverem. Učitelku postřelil v oblasti pánve a poté ze třídy, kde bylo v té době dalších 25 dětí, utekl a dvakrát se střelil do hlavy. O hodinu později zemřel v nemocnici.

 

Stav učitelky je stabilizovaný. Motiv žáka prozatím není známý. Podle úřadů nic nenasvědčuje tomu, že by Nogueira byl ve škole šikanovaný. Učitelé o něm navíc řekli, že byl klidným a ukázněným dítětem.

 

ČTĚTE TAKÉ:

STŘELBA ve Svitavách! TŘI LIDÉ MRTVÍ...

MASAKR V BURUNDI! Bandité POSTŘÍLELI hosty restaurace! Přes 36 MRTVÝCH!

Při nepokojích v Somálsku zemřelo od pátku 33 civilistů

 

K incidentu došlo pět měsíců poté, co Brazílii šokovala střelba na základní škole v Riu de Janeiru. Čtyřiadvacetiletý Wellington Menezes de Oliveira přišel ve čtvrtek 7. dubna dopoledne do školy Tasso da Silveira ve čtvrti Realengo na západě Ria a začal střílet. Zabil deset dívek a dva chlapce, dalších 11 žáků zranil. Všichni byli ve věku od devíti do patnácti let. Sám de Oliveira se nakonec zastřelil ranou do hlavy.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

tn.cz / Mediafax