Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

DAVID (10) POSTŘELIL UČITELKU! Poté spáchal sebevraždu...

Desetiletý školák David Mota Nogueira postřelil ve škole ve městě Sao Caetano do Sul u brazilského Sao Paula svou 38letou učitelku a následně se zastřelil. Informuje o tom v pátek server deníku Bild.

Chlapec došel ve čtvrtek do třídy s revolverem. Učitelku postřelil v oblasti pánve a poté ze třídy, kde bylo v té době dalších 25 dětí, utekl a dvakrát se střelil do hlavy. O hodinu později zemřel v nemocnici.

 

Stav učitelky je stabilizovaný. Motiv žáka prozatím není známý. Podle úřadů nic nenasvědčuje tomu, že by Nogueira byl ve škole šikanovaný. Učitelé o něm navíc řekli, že byl klidným a ukázněným dítětem.

 

ČTĚTE TAKÉ:

STŘELBA ve Svitavách! TŘI LIDÉ MRTVÍ...

MASAKR V BURUNDI! Bandité POSTŘÍLELI hosty restaurace! Přes 36 MRTVÝCH!

Při nepokojích v Somálsku zemřelo od pátku 33 civilistů

 

K incidentu došlo pět měsíců poté, co Brazílii šokovala střelba na základní škole v Riu de Janeiru. Čtyřiadvacetiletý Wellington Menezes de Oliveira přišel ve čtvrtek 7. dubna dopoledne do školy Tasso da Silveira ve čtvrti Realengo na západě Ria a začal střílet. Zabil deset dívek a dva chlapce, dalších 11 žáků zranil. Všichni byli ve věku od devíti do patnácti let. Sám de Oliveira se nakonec zastřelil ranou do hlavy.

tn.cz / Mediafax