Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Všichni zemřete, napsal na Facebook: Tři spolužáky zastřelil, další bojují o život!

Šikanovaný a frustrovaný mladík vyhrožoval, že si přinese do školy pistoli. Nikdo ho nebral vážně. V pondělí to udělal. Ve školní jídelně zastřelil tři spolužáky, další dva bojují v nemocnici o život.

Vrah T. J. Lane napsal na svůj facebookový profil: "Těšte se na smrt. Nedělám si legraci. Brzy pocítíte mou moc. Všichni zemřete,“ a na Twitteru často hlásal, že přijde do školy se zbraní. Nikdo tyto varovné signály nebral vážně.
 

Lane svou hrozbu bohužel myslel doopravdy. V pondělí vběhl do školní jídelny Chardon High School v Clevelandu v Ohiu, kde začal střílet na předem vybranou skupinku spolužáků. První obětí střelce se stal šestnáctiletý Daniel Parmentor. Zemřel jen několik hodin po převozu do nemocnice.

 

PSALI JSME:

Student začal střílet ve školní jídelně! Zranil pět lidí
 

Sedmnáctiletý Russel King, který byl novým přítelem Laneovy bývalé partnerky, podlehl zraněním v úterý ráno. Třetí mladík - Demetrius Hewlin - zemřel v úterý v podvečer. "Demetrius byl veselý mladík, měl mnoho přátel. Dokázal pomáhat. Chceme, aby jeho orgány teď pomohly vážně nemocným," sdělila v prohlášení rodina

 

Další dvě oběti střelby - Laneova expřítelkyně (18) a další chlapec (17) - jsou v nemocnici. Jejich stav lékaři označili za stabilizovaný.
 

Lanea vyhnal ze školy statečný trenér školního fotbalového týmu Frank Hall, který tak zabránil dalšímu střílení v jídelně, kde se v té době nacházelo na 100 studentů. Venku pak mladého vraha dopadli policisté ze speciální jednotky asi půl kilometru od školy.
 

Vyšetřovatelé se nyní snaží zjistit, co Lanea k otřesnému činu vedlo. Někteří spolužáci o něm říkají, že byl samotář, jiní, že ho ostatní šikanovali. Podle dalších zveřejňoval svůj úmysl přijít do školy se střelnou zbraní na Twitteru celé týdny před činem, nikdo to ale nebral vážně.

hel, hru TN.cz