USA pod troskami

Superbouře Sandy má už 113 obětí, další asi přibudou

Hurikán Sandy
Zdroj: isifa.com
Superbouře Sandy

Superbouře Sandy zabila ve Spojených státech nejméně 113 lidí. S odvoláním na záchranáře to oznámil v neděli deník Los Angeles Times.

Nejvíc obětí hlásí úřady z New Yorku. Tam řádění Sandy podle poslední bilance nepřežilo 48 lidí. Záchranáři se obávají, že ale tragický účet není ani zdaleka konečný, protože v nejlidnatějším americkém městě jsou ještě stále hromady nerozebraných trosek, pod nimiž mohou být těla obětí superbouře. Ta by podle listu mohla být také v několika newyorských silničních tunelech, které jsou ještě stále pod vodou.
 

V New Jersey při bouři podle nejnovějších údajů zahynulo 24 lidí. Bilance však není podle úřadů ze stejných důvodů jako v New Yorku úplná.
 

Úřad pensylvánského guvernéra hlásí 14 obětí. Většina z nich zahynula při pádech stromů a na otravu kysličníkem uhelnatým, dva lidé zemřeli při požárech.
 

V Conecticutu hasiči oznámili, že tři ze čtyř obětí v jejich státě zahynuly, když na nákladním auto, ve kterém cestovaly, spadl strom.
 

Záchranáři v Marylandu uvedli, že superbouře tam zabila jedenáct lidí.
 

Ztráty na lidských životech, které souvisejí s řáděním Sandy, hlásí úřady z devíti amerických států. Jako příčinu smrti uvádějí mimo jiné také podchlazení.
 

Počty obětí superbouře Sandy v jednotlivých amerických státech:

New York – 48

New Jersey – 24

Pensylvánie – 14

Maryland – 11

Západní Virginie – 7

Connecticut – 4

Severní Karolína – 2

Virginie – 2

New Hampshire - 1

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

fim tn.cz / Mediafax